Bugun...
Bitlis °C
26-11-2013 20:09:00 büyüt küçült
Bitlis Valisi Yurdakul Kız İstedi

Bitlis Valisi Yurdakul Kız İstedi

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, barış sürecine destek olmak için Türk kökenli vatandaşa, Bitlisli Mirza Bakır'dan kızını istedi.

Memur-Sen Basın Danışmanı olan Halim Güvercin, çözüm sürecine destek olmak için Bitlis merkeze bağlı Hersan Mahallesi'nde ikamet eden Mirza Bakır'ın kızı Mizgin Bakır'a talip oldu. Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Ak Parti İl Başkanı Fatih Kadirioğlu, Memur-Sen Bitlis Şube Başkanı İsmet Alca ve bazı kurum amirleri ile beraber kız tarafının evine giderek Halim Güvercin'e kız istediler.

Kızın babası Mirza Bakır, kendisinden kızını isteyen Vali Yurdakul'a 'kader kısmetse olur' cevabını verdi.

Bunun üzerine hayırlı Uğurlu olmasını dileyen Yurdakul, kız babası olmanın zor olduğunu ifade etti. Yurdakul, "Bitlisli hemşehrilerimizi sadece Ankara'ya değil diğer vilayetlerimize de açık olmaları gerekir. Manevi köklerden beslenmeleri lazım. Ülkemizin bu sosyal sorununa parmak bastığı için sizlere ve Memur-Sen ailesine teşekkür ediyorum. Benim dileğim bu evliliklerin doğu-batı kardeşliklerin her vesile ile devam etmesi, ayrıca bizim enerji ve sinerjilerimizi daha güzel projelere, halkımızın refahına dönüşmesini diliyorum" diye konuştu.

Damat adayı Halim Güvercin ise, "Çözüm süreci yüzde 100 Memur-Sen ailesinin projesidir. Bu anlamda bende bir Memur-Sen üyesi olarak ne yapabilirim diye düşündüm, taşındım ve şöyle bir karar vardım. Bir Kürt kökenli kızla evlenip çözüm sürecine Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a katkıda bulunmak istedim" dedi.


Editör: haberler.com
Bu haber 973 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
haber arşivi
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKETİMİZE KATILIN

SİTEMİZE HANGİ İLDEN KATILIYORSUNUZ?

BİTLİS
İSTANBUL
İZMİR
ANKARA
MERSİN
ERZURUM
YURDIŞI
DİĞER

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ